Web Hizmetleri

Domain Hizmeti

Kendi alan adınızla, kendinize ve şirketinize hem ulusal hem de uluslararası düzeyde özgün bir kimlik yaratıp, müşterilerinize şirketinizin teklifleri ve hizmetleri hakkında her daim bilgi edinme olanağı sunabilirsiniz. Bu, güven ve şeffaflık sağlayacaktır.

Elbette, müşteri kazanmak için önemli olan sadece websitenizin içeriği ve yapısı değildir.

Bireysel internet alan adınız, kurumsal websitenizi profesyonel bir şekilde tamamlar ve başarınızın en önemli unsurlarından biridir.

Çünkü ne kadar akılda kalıcı ve özgün bir alan adı seçerseniz, arama motorlarında o kadar kolay ve hızlı görüntülenir, dolayısıyla webdeki ziyaretçilerinize kolayca ve hızlıca ulaşırsınız

Domain Hizmetlerimiz

 • Alan Adı Kaydı – Tescili
 • Alan Adı Transferi
 • Toplu Alan Adı Kaydı
 • Alan Adı Yenileme
 • Özel NS oluşturma
 • Whois Gizleme
 • Alan Adı Kilitleme

Hosting Hizmeti

AJAN.NET hosting komple paketleri, internette kişisel veya kurumsal bir websitesi oluşturmak için ihtiyaç duyduğunuz her şeyi sunmaktadır. Bir hosting paketi aldığınızda bilgi işlem merkezlerimizdeki sunucularımız üzerinde, tıpkı bilgisayarınızın sabit sürücüsü gibi bir depolama alanı sahibi olursunuz.

Webhosting sağlayıcısı olarak, size başarılı bir web projesi için ihtiyacınız olan her şeyi sunmaktayız. Hosting olmadan websitenizi hiç kimse göremezdi. Kullanımı kolay hosting paketlerimiz, maksimum hız ve en yüksek seviye güvenlik sunmanın yanı sıra kişisel ihtiyaçlarınıza göre şekillendirilmiştir.

E-Mail kutuları, sınırsız trafik ve pakete dahil en az bir alanadı her pakette mevcuttur. Alanadı, insanların websitenizi bulmaları için gereklidir. SSD sabit disk sürücülerinde bulunan veri tabanları ve komut dizisi kabiliyeti sayesinde, web mağazaları ve bloglar gibi dinamik web sayfaları da oluşturulabilmektedir.

Websitesi, o firmanın kartvizitidir. Özel şahıslar da kendi internet sayfalarında veya bir blog yazarak kendilerini tanıtmaktadır.

AJAN.NET Hosting, yeni başlayanlardan profesyonel kullanıcılara her türlü ihtiyaç için doğru paketi sunmaktadır.

Sunucu Hizmetlerimiz

 • Alan Adı Kaydı – Tescili
 • Dedicated Servers
 • Co-Location
 • Network Tools
 • Standart / Wildcard SSL
 • EV SSL
 • PCI Tarama

Web Tasarım Hizmeti

Hizmet yelpazemizde yer alan web tasarım hizmetleri, müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik yaratıcı tasarım ile arama motoru optimizasyonu kurallarını içeren teknik uygulamaları birleştirir. Bu nedenle AJAN.NET, web tasarımı yapan diğer dijital ajanslardan kolayca ayrılır. Web tasarım hizmetlerimizin temel amacı, arama motorlarının müşterilerimizin web sitelerini kolayca bulabileceği, hedef kitleleriyle doğru ve etkin bir iletişime geçebilecekleri bir platform yaratmaktır.

 Web tasarım hizmetleri kapsamında sunduklarımız

AJAN.NET, web tasarım hizmetleri başlığı altında müşterilerine şu hizmetleri sunuyor:

Startup projeler:
Bir proje fikriniz var ve nereden başlayacağınızı bilemiyorsunuz. AJAN.NET olarak projenizin ihtiyaç duyacağı kurumsal kimlik çalışmalarından fotoğraf ve video prodüksiyonlarına kadar tüm alanlarında hizmet veriyoruz.

Web sitesi tasarımı veya yeniden tasarımı:
İlk defa web sitesi tasarlatacak ya da mevcut web sitelerini geliştirmek isteyen müşterilerimiz için web sitesi tasarımı ve uygulamasını gerçekleştiriyoruz.

Açılış sayfası tasarımı:
İyi tasarlanmış bir web sitesinin açılış sayfasını veya bir Facebook açılış sayfasını amaca uygun ve çekici hale getiriyoruz.

Web siteleri için içerik yönetim sistemi (CMS) kurulumu:
Blog veya portal benzeri sürekli güncel içerik girilmesi gereken web siteleri için içerik yönetim sistemleri kuruyoruz.

E-ticaret sitesi tasarımı:
İnternet üzerinden satış yapmayı kolaylaştıracak e-ticaret siteleri tasarlıyoruz. Mevcut sitelerde satın almayı kolaylaştıracak ve kullanıcıları alışverişe özendirecek düzenlemeler yapıyoruz.

Bloglar için özel tema tasarımı:
Wordpress ya da Blogger için hazırlanmış şablonların dışında, kurumsal kimliğinizle uyumlu, size özel blog temaları hazırlıyoruz.

Web sitesi işlevlerini geliştirme:
Web sitenizin daha kullanıcı dostu olması ya da daha fazla satış yapması için gerekli düzeltmeleri yapıyoruz, tavsiyelerde bulunuyoruz.

Güncelleme hizmetleri:
Sitenizin servislerine devam edebilmesi için ihtiyaç duyduğu tüm teknik altyapıyı karşılıyor, gerektiğinde  7/24 destek sunuyoruz.

 

Seo Hizmeti

SEO ya da Arama Motoru Optimizasyonu  uzmanlık gerektiren planlı bir çalışma programıdır. Bir websitesinin istenilen anahtar kelimelerde arama sonuçlarında ön sıralarda çıkmasını temin etmektir. Bu çalışma basit görünmesine rağmen son derece titizlik ve bilgi birikimi gerektiren oldukça uğraşlı bir yoldur.

Peki nedir bu SEO;

ingilizce “Search Engine Optimisation” kelimelerinin kısaltması demek olan SEO, Google, Yahoo, Bing gibi arama motorlarında sitenizin yapılan sorgulamalarda ön sayfalarda yer almasını sağlamak için yapılan çalışmaların bütünüdür.

Seo Neden önemlidir?

Websitesinin görsel güzelliği, kullanışlı olması ve çok miktarda doğru bilgi sunması onun arama motorlarında ilk sayfada görünmesini sağlamaz. Müşterilerine yapılan sorgularda ulaşamayan bir sitenin tanıtım, pazarlama ve satış açısından sahibine hiç bir getirisi olmaz. Sunulan hizmetin yada ürünün arama motorlarında yapılan sorgulamalarda bulunabilir olması için SEO çalışmalarının tasarım ile birlikte yürütülmesi ve sitenin arama motorlarının çalışma mantığına göre oluşturulması gerekir.

Arama motorlarının kullanımı;

Günümüzde İnternet kullanıcıları internet sitelerinin adreslerini bile arama motorlarının sorgu çubuğuna yazıp çıkan sonuca göre davranmaktadırlar. Yaptıkları sorgulamalarda ise arama motorunun önerdiği sorguyu tercih etmekte ve SEO çalışmaları titizlikle yapılmış popüler sitelere yönlendirilmektedirler.

Arama motorlarının siteyi tanıma mantığı;

Kullanıcıya her zaman ihtiyacı olanı sunmaya çalışan arama motorları son derece dinamik yapıya sahiptirler. Sürekli yenilik peşinde koşarlar ve derecelendirme kriterlerini de sürekli olarak değiştirirler.

Arama motorlarının iki ana fonksiyonu vardır.
a- Okuma ve çözümleme
b- Cevaplar oluşturma

Bu iki temel olguda en önem verdiği şey ise kullanıcının websitenizin sayfalarınızda aradığının karşılığını ne kadar bulabiliyor olduğu ve içeriğinizin ne kadar tatmin edici olduğudur. Bu fonksiyonları gerçekleştirmek için arama motorları sitelere örümcek diye adlandırılan küçük yazılımlar gönderirler. Bunlarla siteyi baştan aşağı dolaşırlar ve indexleme yaparlar. Daha sonra kullanıcıların sorgularına karşılık gelen cevapların ne kadarı sitenizde mevcut bunun bir çalışmasını yaparak siteyi kendi algoritmalarında bir sıraya sokarlar.

Çalışacağınız doğru SEO uzmanını seçmenin en güzel yolu yapmış olduğu işlere ve referanslarına bakmaktır. SEO yaptığı Websitelerinde hangi sorgularda ne kadar sürede hangi konuma getirdiği firmanın güvenilirliğini gösteren en güzel kıstastır.
Planlı ve titiz bir çalışma neticesinde SEO uygulaması yapılan bir site “kalıcı olarak” hak ettiği yere emin adımlarla tırmanır ve hak etmeyi sürdürdüğü sürece orada kalmaya devam eder.